11 styczeń 2023

Małopolskie/ Oświęcimscy policjanci zatrzymali siedmioro poszukiwanych

Siedmioro poszukiwanych zatrzymali w ostatnich dniach oświęcimscy policjanci. Wszyscy trafili już za kraty, a jeden z nich nawet na półtora roku – poinformowała w środę rzecznik powiatowej policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjantka podała, że w czwartek kryminalni sukcesem zwieńczyli poszukiwania 48-latka z Chełmka. Wpadł w Oświęcimiu podczas awantury domowej. Podczas interwencji okazało się, że wśród uczestników jest mężczyzna, który od kilku dni powinien już odbywać 18-miesięczną karę więzienia za przestępstwo drogowe.

W środę wpadło w ręce policji sześciu poszukiwanych. Wczesnym przedpołudniem funkcjonariusze w Trzebieńczycach zauważyli poszukiwanego 62-letniego mieszkańca Zatoru. „Był poszukiwany od roku. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami za łamanie zakazów orzeczonych za przestępstwo drogowe” – oznajmiła Jurecka.

Krótko potem w Oświęcimiu zatrzymany został 33–latek. Ukrywał się, by nie trafić na osiem miesięcy do więzienia za znęcanie się nad rodziną. Za kraty powędrowała już także 27–letnia mieszkankę gminy Zator. „Kobieta od kilku miesięcy była poszukiwana. Ma odbyć karę 99 dni pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe” – wskazała Małgorzata Jurecka.

W środowy wieczór policjanci zatrzymali jeszcze trzech przestępców. W Kętach, gdzie doszło do awantury domowej, w ich ręce wpadł 40-latek poszukiwany za wykroczenia porządkowe. W odosobnieniu spędzi 15 dni. Na trzy miesiące za przestępstwa kryminalne trafi za kraty 27-latek zatrzymany w Oświęcimiu. 75 dni musi tam spędzić 50-latek, który wpadł w Łazach. Mężczyzna nie płacił alimentów.

„Aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu ukrywających się o powiadomienie policji lub zgłoszenia pod numer 112. Zapewniamy anonimowość” – powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ akub/