13 wrzesień 2021

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży i odzyskali część skradzionego towaru

fot. KPP Żary
Policjanci z lubskiego komisariatu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież artykułów spożywczych. Część skradzionego towaru odzyskano, mężczyźni usłyszeli zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec 19 i 21-latka dozory.
REKLAMA

W minionym tygodniu funkcjonariusze służby kryminalnej oraz patrolowej z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież artykułów spożywczych. Do zdarzenia doszło 8 września w Lubsku. Sprawcy zabrali towar z ogrodzonego terenu jednego ze sklepów. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali mieszkańców Lubska w wieku 19 i 21 lat. Trafili oni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali.

W piątek (09.09) Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec mężczyzn dozory. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności, wobec 21-latka kara może być surowsza, ponieważ działał w warunkach recydywy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żarach