27 wrzesień 2022

ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie

zdjęcie: ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie / fot. KPP Żary
fot. KPP Żary
ROAD SAFETY DAYS to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów zaangażowanych z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W projekt zaangażowali się również policjanci żarskiej drogówki oraz dzielnicowi, którzy połączyli siły by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego
REKLAMA

W dniach 16-22 września prowadzone były działania ROAD SAFETY DAYS. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego na sposób prowadzenia pojazdów oraz promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy, dążąc do tak zwanej WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Działania te koordynuje Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego przy wsparciu między innymi Komisji Europejskiej oraz Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W działania na rzecz bezpieczeństwa na drodze, zaangażowali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Rewiru Dzielnicowych żarskiej komendy, którzy w środę (21 września) połączyli siły by jeszcze skuteczniej oddziaływać na kierowców, zapobiegać popełnianiu przez nich wykroczeń drogowych i promować bezpieczeństwo na drogach.

Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości, a także kładli duży nacisk na przestrzeganie przez wszystkich użytkowników przepisów ruchu drogowego. Realizując czynności służbowe ujawnili kierujących, którzy dopuścili się przekroczenia prędkości, kierowali pojazdem bez pasów bezpieczeństwa, poruszali się pojazdami niesprawnymi technicznie, a także dopuszczających się wykroczeń polegającego na nieustąpieniu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, kierowania bez uprawnień czy też pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Mając na względzie cel prowadzonych działań funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniach profilaktyczno-edukacyjnych z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, ucząc ich prawidłowego zachowania się na drodze.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Żary
-2°C
wschód słońca: 07:45
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żarach

kiedy
2023-02-12 17:00
miejsce
Dom Kultury Luna, Żary, ul. Okrzei 35
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-19 16:00
miejsce
Dom Kultury Luna, Żary, ul. Okrzei 35
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-17 20:00
miejsce
Dom Kultury Luna, Żary, ul. Okrzei 35
wstęp biletowany