5 sierpień 2021

Zranił mężczyznę nożem

fot. KPP Żary
Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali 23- letniego mieszkańca Lubska, który zaatakował nożem 53-letniego mężczyznę. Rannemu, lekarze udzielili pomocy medycznej. Napastnik trafił do aresztu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie. Do grupy mężczyzn podszedł młody mężczyzna, trzymając w ręce nóż. Po krótkiej wymianie zdań 23- latek zadał nożem cios w brzuch, jednemu z mężczyzn, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony z niezagrażającą życiu raną brzucha trafił do szpitala. Pomimo podjętych przez sprawcę przestępstwa działań skierowanych na oddalenie od siebie podejrzeń, a miedzy innymi polegających na ukryciu noża, pozbyciu się odzieży, w której widziany był przez pokrzywdzonego oraz świadków zdarzenia, a także zgoleniu brody, która była charakterystyczną cechą identyfikującą napastnika, czynności f-szy Komisariatu Policji w Lubsku doprowadziły do sprawcy przestępstwa,. W poniedziałek wieczorem podejrzany o przestępstwo mieszkaniec Lubska trafił do policyjnego aresztu.

Ostatecznie zebrany materiał dowodowy oraz zeznania świadków pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj (04.08. br.) decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żarach