30 wrzesień 2022

Policjant z Komisariatu Policji w Lubsku na podium V Mistrzostw Policji w podciąganiu na drążku

zdjęcie: Policjant z Komisariatu Policji w Lubsku na podium V Mistrzostw  Policji w podciąganiu na drążku / fot. KPP Żary
fot. KPP Żary
Młodszy aspirant Adrian Rezlerski zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w Poznaniu V Mistrzostw Policji w podciąganiu na drążku.
REKLAMA

27 września 2022 roku w Poznaniu odbyły się V Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku o Puchar Przewodniczącego Zarządu Pracowniczej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej Koleżeńskiej Kasy Oszczędnościowo Pożyczkowej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów i policjantek z pięciu województw. Nie mogło na nich zabraknąć policjanta z Komisariatu Policji w Lubsku młodszego aspiranta Adriana Rezlerskiego, który służbę pełni na stanowisku dyżurnego i od lat pasjonuje się sportem. Uzyskał on wynik 49 podciągnięć i tym samym zajął III miejsce. Adrian uzyskał taki sam wynik jak srebrny medalista z województwa śląskiego, jednak z uwagi na to, że był młodszy od rywala, zgodnie z regulaminem zawodów uplasował się na najniższym stopniu podium. To nie był pierwszy udany występ lubskiego funkcjonariusza. W ubiegłym roku zajął on I miejsce z rezultatem 53 podciągnięć, a w II edycji Mistrzostw, które odbyły się w 2019 roku zajął III miejsce z rezultatem 47 podciągnięć.

Podciąganie na drążku wymaga dużej sprawności fizycznej, której naszemu policjantowi nie brakuje. Młodszy aspirant Adrian Rezlerski ukończył Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od wielu lat pasjonuje się sportem, szczególnie treningiem funkcjonalnym, poprawą wszystkich cech motorycznych takich jak: szybkość, dynamika, siła i wytrzymałość, a także sztukami walki: boks, MMA. Ukończył szkolenie z zakresu cross treningu, wcześniej trenował zapasy teraz jest instruktorem sportów walki – zapasów, prowadzi także zajęcia sportowe oraz przygotowuje motorycznie sportowców do startów w zawodach. To wszystko pozwoliło mu osiągnąć tak dobry wynik.

Gratulujemy Adrianowi !

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Żary
-2°C
wschód słońca: 07:45
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żarach

kiedy
2023-02-12 17:00
miejsce
Dom Kultury Luna, Żary, ul. Okrzei 35
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-19 16:00
miejsce
Dom Kultury Luna, Żary, ul. Okrzei 35
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-17 20:00
miejsce
Dom Kultury Luna, Żary, ul. Okrzei 35
wstęp biletowany